Płyty karton-gips

Płyty gipsowo kartonowe są chętnie wybierane ze względu na szybki montaż, za ich pomocą można ukryć krzywe ściany, wznieść ścianki działowe czy ukryć nieestetyczne przewody. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie trzeba wyrównać ściany, bądź stworzyć nietypowy kształt, np tworząc podwieszane sufity. Ich kolejną zaletą jest szybkość schnięcia, dzięki czemu skraca to czas realizacji pracy niż przy tradycyjnym tynku. Płyty karton gipsowe mają też różne zastosowanie, jedne można montować w pomieszczeniach o dużej wilgotności inne przy miejscach narażonych na wysokie temperatury, a jeszcze inne w standardowych pomieszczeniach.

Położenie na ścianie wewnętrznej tynku gipsowego zapewnia efekt wyrównanej i wygładzonej powierzchni. Jeśli zależy Ci na łatwej i szybkiej aplikacji, rozsądnym wyborem będzie położenie samego tynku. Wystarczy nałożyć go raz, by zyskać równe ściany. Jednak musisz przygotować się na to, że powierzchnie nie będą idealnie gładkie – padające na ściany promienie słoneczne czy sztuczne oświetlenie mogą uwydatniać ewentualne nierówności. Chropowatość ścian pokrytych tynkiem gipsowym może też przyczyniać się do większego zużycia farby w trakcie malowania. Jeśli chcesz, by ściana była perfekcyjnie gładka, dobrym wyborem może być położenie na tynku gładzi gipsowej. Musisz jednak pamiętać, że gładzi nie należy kłaść na powierzchnie chropowate, z dużymi ubytkami – jej grubość to około 2-3 mm, w związku z czym nie zapewnia odpowiedniego krycia. Gładź gipsową zawsze należy kłaść na wyrównane powierzchnie.

Biały montaż

Biały montaż – co to jest i na czym polega?
Biały montaż jest ostatnim etapem wykończenia wnętrz takich jak:
-łazienka
-toaleta
-kuchnia
-pomieszczeni gospodarcze (w przypadku montażu pralki lub umywalki).


Sam termin „biały montaż” powstał od dominującego koloru armatury łazienkowej oraz czynności związanej z jej montażem. Biały montaż obejmuje czynności takie jak:
-montaż urządzeń sanitarnych, np. umywalka, wanna, brodzik, kabina prysznicowa,  bidet, grzejnik, zestaw podtynkowy, zainstalowanie pralki;
-instalację baterii łazienkowej oraz kuchennej, podłączenie paneli prysznicowych i przycisków;
-prace wykończeniowe, np. uszczelnianie, silikonowanie, montaż szafek, lustra czy uchwytów;
-układanie płytek ceramicznych bądź innych materiałów wykończeniowych na ścianach i podłodze;
-w przypadku remontu demontaż starego wyposażenia.

Malowanie

Malowanie ścian jest najczęściej wykonywaną czynnością podczas remontu. Aby farba była trwalsza i dobrze się trzymała ściany, należy ją odpowiednio przygotować poprzez oczyszczenie z kurzu, wyrównanie i zagruntowanie.. Nasz zespół odpowiednio się tym zajmie.

Podpowiemy jakich farb użyć, aby efekt utrzymywał się długi czas. Poprzez dobranie odpowiedniej farby uda się uniknąć częstego malowania ścian, a co za tym idzie wybierając nawet droższą farbę, ale lepszą unikniemy niepotrzebnych wydatków.